Liebherr 81K – inovácie, trendy a efektívnosť

Liebherr 81K – inovácie, trendy a efektívnosť

Spoločnosť Liebherr Werk Biberach predstavila na veľtrhu Bauma 2010 nový rýchlo-staviteľný žeriav Liebherr 81K v kompletne novom dizajne a s maximálnou úrovňou výkonu. S dômyselným technickým a vizuálnym riešením určuje 81K vo svojej triede nové technologické štandardy. Liebherr 81 K je prvý žeriav vo svojej triede, ktorý pracuje len s dvoj – závesom hákovej kladky , čo je absolútne inovačný prístup, definujúci nové výkonnostné štandardy v trhovom segmente.

Seed2Lift

Liebherr 81K je prvý žeriav vo svojej kategórii, ktorý pracuje len s doj -závesom – absolútna inovácia pomenovaná SPEED2LIFT. Pokiaľ žeriav pracuje len s dvoj – závesným systémom, nastáva úspora času odstránením potreby prelanovania na viackladkový systém, ktorý nie je potrebný. Samozrejme, že efektivita, optimálne nosnosti a rýchlosť je pri uvedenom systéme zaručená. 81K môže pracovať s maximálnou možnou rýchlosťou a zdvíhať maximálne možné bremená, ale taktiež dokáže pracovať s najvyššími rýchlosťami zdvihu pokiaľ nie je na háku zavesené bremeno. V porovnaní so svojím predchodcom je Liebherr 81K charakterizovaný zlepšenými nosnosťami a na konci ramena je nosnosť vyššia o 25%.

Prínosom pre používateľa žeriava je aj inovatívny dizajn, umiestnenie kabíny so zlepšeným výhľadom pre obsluhu, jednoduchá montáž, minimálne dopravné náklady a mimoriadna variabilita pri výškach pod hák, či dĺžke výložníka. Všetky pohonné jednotky žeriava Liebherr 81K pracujú plynule a to s použitím systému frekvenčných meničov. Zabezpečenie optimálneho pohybu každého bremena je ovplyvnená rozsahom pohybu na ovládacích páčkach kontrolného pultu, korešpondujúcim s max. možnými rýchlosťami. Preto po stlačení tlačidla funkcie MICROMOVE, sa rýchlosť zdvihu zredukuje o 25%. Ďalšími inovatívnymi riešeniami žeriava Liebherr 81K je poloautomatický systém osádzania blokov betónových záťaží uchopovacím mechanizmom a centralizačným zariadením ukladania záťaží. Liebherr 81K predstavuje ďalší významný krok spoločnosti Liebherr pre určovanie trendov v žeriavovej technike, smerujúci k efektivite, spoľahlivosti a posúvaní technických hraníc.

Norma: EN 14439: Max. výška: 40,4m: Max. nosnosť: 6.000 kg, Max. vyloženie: 45,0m, Nosnosť na max. vyložení: 1.400kg